Stwardnienie rozsiane - diagnoza której nie życzę nikomu. Chciałbym pokazać, że ta diagnoza nie oznacza iż życie się kończy. Pragnę pokazać innym, że to życie wciąż jest, chodź może trochę inne, może trudniejsze ale to nie koniec. Czy jestem czasami załamany? Często, ale potem się podnoszę i maszeruje dalej z podniesionym czołem i z uśmiechem na twarzy.

Jeśli chodź trochę ten blog będzie pomocny dla Was chorych oraz dla Waszych rodzin to będę szczęśliwy. To właśnie jedna z tych rzeczy która dodaje mi sił.

Wojciech Mrugalski

niedziela, 15 stycznia 2012

Jestem przeziębiony:(

Znów jestem przeziębiony. Bardzo możliwe, że brat mnie zaraził w zeszłym tygodniu ponieważ był chory. Pisałem w poprzednim wpisie, że jeśli chodzi o moje chodzenie to w sobotę nie był to mój najlepszy dzień. Wówczas nie myślałem iż może to być wina przeziębienia. Raczej obwiniałem za ten stan rzeczy SM.
Dzisiaj jestem zasmarkany, już w sobotę wyskoczyło mi zimno, a wczoraj w ustach koło dziąsła powstała afta. W internecie wyczytałem, że przyczyny ich powstawania mogą być związane ze zmęczeniem, długotrwałym stresem, niewłaściwą dietą lub osłabieniem fizycznym. Mogą je wywołać także leki przeciwnowotworowe, antybiotyki lub sterydy.
I mnie się tak wydaje, że powodem tych dolegliwości jest Mitoxantron. W zasadzie to dobrze się czuję. Nie mam gorączki i innych uciążliwych dolegliwości tylko jestem trochę osłabiony. Osłabienie mnie irytuje ponieważ nie mogę i nie mam siły ćwiczyć:(

Mam nadzieje, że ten stan rzeczy nie potrwa długo bo taki dłuższy przestój w mojej rehabilitacji wzbudza we mnie poczucie winy i złość, że marnuje czas.

1 komentarz:

  1. Hej Wojtek czy możesz mi potwierdzić, że immunomodulin obniża przeciwciała ANA I i II do 1:40 w po niecałym roku? Znalazłam wiele takich wypowiedzi w internecie. Co to za lek?

    OdpowiedzUsuń

Będzie miło gdy się przedstawisz:-)