Stwardnienie rozsiane - diagnoza której nie życzę nikomu. Chciałbym pokazać, że ta diagnoza nie oznacza iż życie się kończy. Pragnę pokazać innym, że to życie wciąż jest, chodź może trochę inne, może trudniejsze ale to nie koniec. Czy jestem czasami załamany? Często, ale potem się podnoszę i maszeruje dalej z podniesionym czołem i z uśmiechem na twarzy.

Jeśli chodź trochę ten blog będzie pomocny dla Was chorych oraz dla Waszych rodzin to będę szczęśliwy. To właśnie jedna z tych rzeczy która dodaje mi sił.

Wojciech Mrugalski

czwartek, 3 kwietnia 2014

Rehabilitacja mnie dobija.

Dziś była u mnie rehabilitantka. To były zwykłe ćwiczenia. Nie takie same jak dawniej z Olą ale na te same grupy mięśniowe. Nic co by było dla mnie nowe. Po ćwiczeniach zostało mi zmierzone ciśnienie, które wynosiło 128/85. Takie ciśnienie to normalne ciśnienie spoczynkowe. To oznacza, że się nie zmęczyłem. Powinienem się cieszyć, bo się dobrze czułem.

Moje "szczęście" nie trwało długo. Po ćwiczeniach poszedłem spać na 2 godziny, a gdy wstałem to nie mogę dojść do ładu. Jestem bardziej spastyczny niż gdy wstaję rano z łóżka. Stare problemy i pytania bez odpowiedzi. Może za dużo ćwiczyłem? Może złe ćwiczenia? Nienawidzę tego.
Jutro znów będę mieć rehabilitację to jej powiem co było dzisiaj. Pewnie zmniejszy ilość ćwiczeń tylko jak można zmniejszyć ćwiczenia skoro moje tętno i ciśnienie prawie się nie zmienia przed i po ćwiczeniach?

Jeszcze trochę, a okaże się to co sam już dawno stwierdziłem, że mniej szkodliwy jest dla mnie brak rehabilitacji niż zaklinanie rzeczywistości i wierzenie w "zbawienną" rehabilitację. Nie ze mną te numery - tak by powiedział Bruner ale tak mówi to mnie mój SM.

1 komentarz:

 1. Cześć,

  Jesteśmy tu po raz kolejny, aby kupić nerki dla naszych pacjentów i zgodzili się zapłacić dobrą sumę pieniędzy wszystkim, którzy chcą ofiarować nerki, aby je uratować i tak Jeśli jesteś zainteresowany byciem dawcą lub chcesz uratować Życie, Musisz napisz do nas e-mail poniżej.

  Jest to okazja, aby być bogatym w porządku, zapewniamy i gwarantujemy 100% bezpieczną transakcję z nami, wszystko odbywa się zgodnie z prawem, łączącym dawców nerek.
  Więc marnuj więcej czasu, uprzejmie napisz do nas na irruaspecialisthospital20@gmail.com

  Szpital Specjalistyczny Irrua.

  OdpowiedzUsuń

Będzie miło gdy się przedstawisz:-)